Zaznacz stronę

Styropian jest uniwersalnym materiałem stosowanym przy wszelkiego rodzaju pracach budowlanych, ale nie tylko. Styropian ma szereg zastosowań poza branżą budowlaną, możemy go spotkać między innymi jako element bazowy wielu dekoracji. W związku z szerokim zapotrzebowaniem na styropian wzrosła ilość dostępnego sprzętu do obróbki styropianu, najważniejszym z nich są przecinarki do styropianu. W poniższym rankingu przedstawimy ranking czterech najlepszych przecinarek do styropianu dostępnych na rynku.

Dlaczego przecinarka do styropianu jest tak ważna?

Przecinarka do styropianu to urządzenie, które znacząco ułatwi prace ze styropianem, dzięki najwyższej jakości przecinarce mamy pewność, że cała obróbka zostanie wykonana precyzyjnie i prawidłowo. Samo przycięcie styropianu to niezwykle ważny proces, to właśnie od przycięcia będzie zależało czy styropian będzie miał odpowiednie wymiary, a czasami liczą się każde milimetry.

Ranking najlepszych przycinarek do styropianu 2023

W związku z rosnącym zainteresowaniem przycinarkami do styropianu stworzyliśmy ranking czterech najlepszych urządzeń na rynku. Dzięki wyborowi odpowiedniej przecinarki do styropianu mamy gwarancje najwyższej jakości cięcia, które pozwoli na pełne wykorzystanie materiału.

4) Przecinarka  do styropianu MDS 32B

Nasze zestawienie otwiera przecinarka do styropianu MDS 32B, jest to zdecydowanie najpopularniejsza przecinarka na rynku. Dzięki dobremu stosunkowi ceny do jakości urządzenie te jest często wybierane jako stałe wyposażenie ekip budowlanych zajmujących się docieplaniem budynków. MDS 32B pracuje w pozycji poziomej i jest w stanie wykonać nacięcie o grubości 32 cm i szerokości 107 cm co daje duże możliwości pracy.

3) Przecinarka  do styropianu i styroduru MDS 22B

MDS B2B to przecinarka do styropianu, która jest w stanie zapewnić dużą czystość podczas przecinania styropianu. Dzięki zastosowaniu drutu oporowego, który nagrzewa się w ciągu 1-2 sekund jesteśmy w stanie przeciąć każdą grubość styropianu, nie tworząc przy tym niepotrzebnych śmieci. Samo zastosowanie nagrzewanego drutu jest rzadko spotykane rozwiązanie w przecinarkach z tej półki cenowej, co na pewno powinno zwrócić uwagę potencjalnych kupców.

2) Przecinarka do styropianu MDS 22/107

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć przecinarki do styropianu MDS 22/107. Ta innowacyjna przecinarka jest jedną z najlepszych na rynku, dzięki zastosowaniu śrub w ruchomym ramieniu przecinarki do styropianu możemy regulować głębokość cięcia, co wpływa na powtarzalność wykonanych prac. Możemy dowolnie wybierać głębokość cięcia od 0 do 22 centymetrów.

1) Przecinarka  do styropianu MDS 32/107

Najwyższe miejsce na podium zdobywa przecinarka do styropianu MDS 32/107. Jest to uniwersalne urządzenie, które znaczenie wyprzedza konkurencje. Przecinarka do styropianu MDS 32/107 jest w stanie wyciąć dowolny kształt ze styropianu, za jej pomocą możemy wyciąć wszelkiego rodzaju okręgi, prostokąty, a nawet wykonać cięcia po łuku. MDS 32/107 ma funkcje przełożenia drutu do cięcia w pionie i dzięki temu możemy przeciąć styropian pod dowolnym kątem. Maksymalna długość ciętego materiału wynosi 107 cm a grubość to maksymalnie 32 cm.

Koniecznie doczytaj: https://www.maszynadocieciastyropianu.pl/wycinarka-do-styropianu-z-oferty-remontech/