Tablice manipulacyjne FoxyFamily to produkty o stale rosnącej popularności. Chętnie wykorzystywane przez dzieci, potrafią nie tylko uprzyjemnić im czas, ale także być doskonałą formą zabawy dla ich opiekunów (w tym w szczególności dla taty). Dlaczego warto zdecydować się na zakup tablicy manipulacyjnej? Na co zwrócić uwagę wybierając konkretny produkt?

Czy tablica manipulacyjna spodoba się każdemu dziecku?

Wszystko wskazuje na to, że żadne dziecko nie przejdzie obojętnie wobec tablic manipulacyjnych. Dzieje się tak ze względu na mnogość elementów na niej umieszczonych. Przedmioty codziennego użytku, z których można swobodnie i w bezpieczny sposób korzystać pod nadzorem opiekuna daje dziecku olbrzymią frajdę. Tablica doskonale wspomaga rozwój pociech poprzez wykorzystywanie niemal wszystkich zmysłów. Zbyt małe przedmioty, które mogłyby stworzyć niebezpieczeństwo, w tym przypadku zamontowane są na stałe, co utrudnia ich oderwanie i niewłaściwe wykorzystanie.

Dziecko korzystające z tablicy manipulacyjnej dotyka i obserwuje kolejnych przedmiotów użytku codziennego, takich jak klucze, dzwonek, zasuwka i wiele, wiele innych. Tym samym wspiera się rozwój koordynacji ruchu ręka-oko. To z kolei pozwala na nabywanie dodatkowych umiejętności obserwacyjnych i oswajanie dziecka z różnymi dźwiękami, przy jednoczesnym wykorzystywaniu poruszających się przedmiotów.

Kiedy tablica manipulacyjna jest atrakcyjna?

Zarówno dla dziecka, jak i samego taty (który z pewnością równie chętnie weźmie udział we wspólnej zabawie), tablica będzie satysfakcjonująca, gdy będzie zawierać dużo elementów. Ważna jest również ich różnorodność. Dzięki wykorzystywanym różnym materiałom i przedmiotom możliwe jest zainteresowanie dziecka na dłużej. Efekty, które powstają po wykonanym ruchu, mogą być fascynujące dla dziecka. Należy bowiem pamiętać, że najmłodsi nie znają funkcjonalności zwykłych, codziennych przedmiotów.

Im większa liczba elementów – tym lepiej. Dzięki temu dziecko będzie odczuwało większe zainteresowanie całą tablicą przez dłuższy okres czasu. Mniejsze wersje mogą stosunkowo szybciej się znudzić, ponieważ wykorzystywanie cały czas tych samych części i poznanie ich działania, w końcu stanie się mało atrakcyjne. Warto o tym pamiętać, podejmując decyzję o zakupie. Z pewnością zaciekawione spojrzenie pociechy na pewno przysporzy uśmiechu na twarzy rodzica. Zresztą z pewnością sam tata będzie z chęcią poznawał kolejne funkcjonalności gotowego produktu. Czas na wspólną zabawę i odkrywanie nowych elementów.

Artykuł, który może Cię zaciekawić: https://foxyfamily.pl/tablica-manipulacyjna-co-to-takiego/