Zaznacz stronę

Każda firma działająca w branży budowlanej powinna być solidnie przygotowana do prowadzenia prac. Doświadczony i wykwalifikowany personel to nie wszystko – należy również pamiętać również o odpowiednim sprzęcie. Poza podstawowymi narzędziami jak np. wiertarki czy piły firma powinna być zaopatrzona w profesjonalne urządzenia przeznaczone do określonych prac.

Odpowiednie narzędzia w doświadczonych rękach to szybsza i bardziej dokładna praca. Bez znaczenia, czy wymieniane są drzwi, okna plastikowe, czy uszczelka pod zlewem.

Agregat prądotwórczy

W przypadku miejsc, do których nie został jeszcze poprowadzony prąd elektryczny niezbędne staje się wykorzystanie agregatu prądotwórczego. Jest to urządzenie będące samodzielnym źródłem prądu, który wytwarzany jest poprzez pracę silnika spalinowego. Wybór agregatu będzie zależeć głównie od tego, jakie urządzenia i o jakim poborze mocy planujemy wykorzystać podczas pracy.

Najczęściej stosowanym paliwem w agregatach jest benzyna, lecz na rynku można trafić także urządzenia napędzane LPG czy gazem ziemnym. Przy zakupie agregatu prądotwórczego należy pamiętać, że jest to urządzenie wytwarzające duży hałas – większość osiąga poziom ok. 95 dB. Na rynku dostępne są urządzenia cichsze (ok 70 dB), lecz przez to też droższe.

Betoniarka

W sytuacjach, gdy nie potrzebujemy dużej ilości betonu i zamówienie „gruszki” byłoby nieopłacalne oraz gdy budujemy w miejscu, gdzie betonowóz nie jest w stanie dojechać dobrym rozwiązaniem jest korzystanie z betoniarki. Poza betonem można w niej przygotować również innego rodzaju zaprawy czy nawet tynki. Najczęściej na budowach wykorzystuje się urządzenia o pojemności ok. 150 – 200 l. Wyróżnia się betoniarki:

  • Tradycyjne (mobilne, najczęściej o kształcie kielichowym)
  • Stacjonarne (zazwyczaj bębnowe)
  • Samochodowe

Przecinarka do styropianu

Przy ocieplaniu domu styropianem przydatnym urządzeniem jest przecinarka do styropianu. Dzięki precyzyjności tego urządzenia możemy dokładnie dopasować styropian do najbardziej skomplikowanych brył budynku, przez co ograniczamy straty materiały oraz zabezpieczamy pomieszczenia przed nadmierną ucieczką ciepła. Uniwersalność przecinarek umożliwia obróbkę nie tylko styropianu, ale także wszelkiego rodzaju pianek.