Podłogę w domu czy też mieszkaniu, można wykończyć za pomocą różnego rodzaju materiałów. Może być to przykładowo terakota czy też klasyczne drewno. Trzeba jednak przyznać, iż to właśnie panele podłogowe są najczęstszym wyborem i dominują w większości domów.

Jakie są zalety paneli podłogowych?

Jedną z niewątpliwych zalet paneli podłogowych jest to, iż zamontować można je samodzielnie. Nie wymaga to wybitnych umiejętności, ponieważ paneli nie mocuje się nawet do podłoża. Dla wielu osób jest to atrakcyjna możliwość zaoszczędzenia.

Ponadto panele podłogowe cechują się bardzo wysoką trwałością i są dość odporne na ścieranie. Wszystko to za sprawą specjalnego laminatu, którym są pokrywane. Nawet po latach nie wymagają one cyklinowania czy też lakierowania, jak jest to w przypadku podłóg wykonanych z drewna.

Dużą zaletą tego rozwiązania jest także to, iż panele podłogowe są stosunkowo tanie. Oczywiście na rynku można znaleźć droższe modele, które osiągają nawet cenę 200 złotych za metr kwadratowy. Jednak są to panele najwyższej jakości, dla najbardziej wymagających klientów. Natomiast osoby dysponujące mniejszym budżetem, wśród paneli zawsze są w stanie znaleźć jakiś atrakcyjny model dla siebie.

Przekrój całej oferty można sprawdzić online lub stacjonarnie. Wybrany punkt najprościej wyszukać po wpisaniu w okno internetowej wyszukiwarki hasła typu panele podłogowe kielce.

Panele podłogowe – jakie są ich wady?

Oczywiście jak każde inne rozwiązanie, panele także posiadają swoje wady. Pierwszą z nich jest ich wygląd. Wiele osób uważa, iż panele wyglądają sztucznie, gdyż imitują jedynie drewno. Ich wzornictwo bywa dość różnorodne dlatego wiele paneli stanowi dość kiepską kopię podłóg drewnianych.

Ich wadą bywa również odgłos stukania podczas chodzenia po podłodze z nich wykonanych oraz statyczność samego materiału. W przypadku tych wad warto jednak wziąć pod uwagę, iż panele podłogowe mają różną jakość. Dlatego niektóre z tych wad mogą znikać w momencie, gdy zakupione zostaną droższe panele.

Jak widać panele podłogowe posiadają wiele zalet, ale również kilka istotnych wad. W przypadku paneli mogą być one jednak skutecznie usunięte wtedy, gdy wybierzemy nieco droższe modele, z wyższej półki.