Zaznacz stronę

Zieleń sprzyja odprężeniu i wyciszeniu. Osoby, które wiele godzin spędzają przy komputerze lub na czytaniu i sporządzaniu dokumentów, czy podczas innych prac wymagających skupienia i sokolego wzroku wręcz powinny robić sobie przerwy, aby popatrzeć na zielone elementy. Między innymi z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na panele z roślin stabilizowanych jako element wystroju wnętrza w miejscu pracy czy w domu.

Do jakiego wnętrza pasują panele?

Najczęściej wykorzystywane rośliny stabilizowane to różne odmiany mchu, które mogą być przeplatane korzeniami krzewów czy drzew. Taka funkcjonalna dekoracja pasuje do każdego stylu wnętrza. Nawet do kolonialnego czy nowoczesnego. Panel może być wykonany tylko z zielonego mchu lub być kompozycją przypominającą obraz. Panele można zawiesić na ścianach lub też umiejscowić na suficie. Także wielkość paneli można wybrać dowolnie wedle naszych potrzeb.

Dodatek bezpieczny dla alergików

Sam proces stabilizacji mchu jest bezpieczny dla naszego zdrowia oraz dla środowiska. Płyny używane do stabilizacji są naturalne, ekologiczne i biodegradowalne. A ponadto rośliny przygotowane w ten sposób są odporne na pleśnie, grzyby czy też nie osadza się na nich kurz, dlatego można ich używać powszechnie bez obaw, że zaszkodzą osobom z alergiami. Warto też wiedzieć, że samodzielnie można odnowić mech przez podniesienie nawilżenia powietrza w pomieszczeniu do 40-70%. Oznacza to, że taka ściana czy sufit mogą przez wiele lat cieszyć oko i być piękną dekoracją bez większego wysiłku z naszej strony.

Mech dekoracyjny w aranżacji biura

Podczas długich godzin pracy warto robić przerwy, aby popatrzeć na zielone ściany i odciążyć na chwilę wzrok, a także zregenerować układ nerwowy. Nawet najlepiej działająca firma potrzebuje miejsca, gdzie pracownicy mogą chwilę odpocząć. Jednak panele z roślin stabilizowanych mają jeszcze inne zalety. Mają świetne właściwości akustyczne, przez co izolują hałas wewnątrz biura, ale też wyciszają szum miejski. Oprócz tego mogą być również grodzią oddzielającą pomieszczenia od siebie.