Zaznacz stronę

Coraz bardziej popularne stają się ręcznie robione ozdoby i różnego rodzaju dekoracje. Są to już nie tylko ozdoby świąteczne na Boże Narodzenie lub Wielkanoc, ale także ozdoby, które przez cały rok mogą nadawać charakteru naszym wnętrzom. 

Od dawna popularne są poduszki dekoracje nowoczesne. Mogą być przecież wszędzie, a różnorodność ich wzorów, kolorów i faktur sprawia, że z łatwością dopasujemy je do każdego pomieszczenia. Najczęściej poduszki dekoracje umieszczamy w sypialni lub też salonie.

W salonie możemy z powodzeniem układać je nie tylko na kanapie, fotelu lub sofie, ale także na parapetach lub podłodze. Wszystko zależy od funkcjonalności naszego salonu, a także naszych osobistych predyspozycji i upodobań. Jeśli lubimy leniuchować wówczas dobrym rozwiązaniem jest stworzenie kącika w naszym salonie, gdzie położymy gruby koc, kilka dekoracyjnych poduszek i to wystarczy, aby zrelaksować się na przykład z książką.

Najczęściej takie kąciki z poduszkami tworzone są w pobliżu okien, zwłaszcza bardzo dużych. Jeśli mamy takie okno z widokiem na ogród lub wyjściem na balkon, wówczas miejsce to będzie jeszcze bardziej wyjątkowe.

Rozwiązania dla dzieci

Poduszki dekoracyjne mogą być równie efektowne w dziecięcej wyprawce. Stawiając na wystrój wnętrz zawierający poduszki, będące elementem dekoracyjnym możemy stanąć przed dylematem czy poduszki takie kupić, czy stworzyć je samodzielnie.

Poduszki ze sklepu

Kupione w sklepie poduszki są z jednej strony ładnie wykończone, często z kombinacji tkanin i ozdób, które ciężko by nam było samodzielnie nanieść na poduszkę, by ją ozdobić.

Dodatkowo wybór poduszek, które możemy znaleźć w sklepach jest naprawdę przeogromny! Mamy poduszki różnych wielkości, z różnym wykończeniem i motywem. Kształty poduszek też są bardzo zróżnicowane.

Handmade

Jednak jeśli zdecydujemy się na samodzielne wykonanie poduszek dekoracyjnych, wówczas mamy nieograniczone możliwości, wedle naszych upodobań. Możemy odkryć dzięki temu swój potencjał twórczy, a także wykazać się kreatywnością, a w składach łatwo znajdziemy potrzebne nam materiały.